נוער תלם

נוער התנועה הרפורמית בישראל
יהדות. חוויה. קהילה.

מפעלים ארציים

במהלך שנת הפעילות מתקבצים מדריכים וחניכים מכל הארץ לפעילות ארצית הכוללת טיולים וסמינרים. הטיולים שלנו מפגישים את בני הנוער עם התכנים של נוער תלם ומאפשרים להם לקיים קהילת נוער עצמאית

במהלך השנה מספר מפעלים ארציים לשכבה הצעירה (כיתות ג'-ט') ולשכבה הבוגרת (י'-יב'): 

  • שבתלם- סופ"ש תלמאי בתחילת השנה לשכבות ג'-ט'

  • טיול חנוכה- טיול לשכבות י'-יב'

  • טיול חורף לשכבות ג'-ט'

  • טיול פסח

  • מחנה חווי"ה

 

נוער תלם - נעים להכיר

נוער תלם היא תנועת הנוער של התנועה הרפורמית בישראל, המחנכת לאורח חיים יהודי המבוסס על המסורת היהודית, התרבות העברית-ישראלית והמחויבות החברתית לבנייתה של חברה צודקת. ברוח חזון הנביאים, פועלת נוער תלם לקידומו של שוויון הזדמנויות בחברה בישראל; לחידוש ערך הקהילה, לצדק חברתי, לקבלת זרמי היהדות הליברליים ולקידומה של יהדות פתוחה ופלורליסטית.

בכדי לתת לערכים ותפיסות אלו ביטוי ממשי, מציעה נוער תלם לחניכיה אורח חיים יהודי מתקדם אלטרנטיבי. גישתנו החינוכית היא ליברלית ובלתי פורמלית ומטרתה לאפשר לנוער להביע את עצמו באופן יצירתי.

מלבד מחנה חווי"ה (חופש ויהדות), המהווה שיא הפעילות השנתית, חניכי וחניכות התנועה נפגשים בפעילויות שבועיות המתקיימות בסניפי נוער תלם, בנוסף להשתתפות  בטיולים, סמינרים וכנסים.

נוער תלם מתקיים כמעגל נוער רפורמי בתוך תנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת שיתוף פעולה תנועת הנוע"ל מעניקה הכשרות וסמינרים לצוות תלם, משלחת לפולין ומפעילה את שנת השירות של התנועה. נוסף במהלך השנה מתקיימים מפגשים בין חניכי התנועות.
שותף מרכזי של נוער תלם הם תנועות הנוער הרפרמיות ברחבי העולם כגון NFTY (תנועת הנוער הרפורמית בצפון אמריקה) וכן תנועת נצ"ר עולמי ( נוער ציוני רפורמי). כחלק מהערך של עמיות יהודית וחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות אנו מקיימים מידי שנה סמינרים ומפגשי נוער בארץ ובעולם.

 
 

מחנה חווי"ה

מחנה חווי"ה הינו מחנה ייחודי בנוף הישראלי לילדים ובני נוער בוגרי כיתות ג' עד יב'. המחנה מציע שילוב של פעילות ערכית וחינוכית מתוך גישה בלתי פורמאלית וכייפית, יחד עם חוגים, סדנאות, ספורט, בריכה, נופש וכל זאת בתנאי פנימייה.

נוער תלם, תנועת הנוער של התנועה הרפורמית - יהדות מתקדמת בישראל, שמה לה למטרה לאפשר לבני הנוער ליהנות ממקורות וממסורת תרבות ישראל, ולהתאימן לרוח התקופה. במחנה יוצרים יחד מדריכים וחניכים קהילת נוער שוויונית, תומכת ונעימה, ובעת ובעונה אחת צעירה ותוססת.

מחנה חווי"ה הינו הזדמנות נפלאה להכיר יהדות חווייתית ופתוחה, מתוך רב שיח ישראלי וציוני.

 

 

 

סניפים

WhatsApp Image 2021-08-19 at 14.49.01 (1).jpeg
IMG_5590.JPG

לנוער תלם סניפים בכל רחבי הארץ:

אזור הצפון

רכזת מחוז: כנרת ויסברג

מייל: nthaifa@reform.org.il

חיפה

סניף  ליאו בק - דרך צרפת 90

 

סניף אור חדש - הנטקה 55
 

זיכרון יעקב

סניף סולם יעקב - דרך בית התותחן 

אזור המרכז

תל אביב

סניף בית דניאל- בני דן 62

רכזת: הלני הלל

050-7444170

גדרה

סניף יוב"ל

רכזת: יעל אייזקס

054-4842913
 

חולון

ארלוזורוב 55

רכזת: הלני הלל

050-7444170

מודיעין

סניף יזמ"ה- חשוון 30

רכזת: בר שגב

052-4841833

 

שוהם

תמר 12

רכזים:

נוי נחמני 054-3492889

דן פורת 050-8274567

אזור ירושלים

ירושלים

סניף כל הנשמה- רחוב אשר 1.
רכזות:

עמית נוי 052-3332678

דור פרילנדר 054-6137778

סניף הדרור - וולטה עלית 12 
רכזות:

שי סברסקי 050-3131717
נוי נחמני 
054-3492889

צור הדסה 

סניף שי"ר חדש - דרך השמורה 

רכזים:

כפיר קמחי 052-2672737 

נועה הלוי 054-4494459
 

מבשרת ציון

סניף קמ"צ - דר 2
רכזת: עמית בן סימון

058-5796511

אזור הדרום

באר שבע

סניף רמות שלום 

רכז: זיו יצחקי 

052-5278018

קיבוץ לוטן

 

שנת השירות של נוער תלם

שנת השירות של נוער תלם מציעה מסלול הגשמה לבוגרי התנועה לנהל חיי קבוצה ברוח נוער תלם והתנועה הרפורמית. שנת השירות מהווה שיא לתוכנית פיתוח המנהיגות בתנועה בה החניך מתעצם ורוכש כלים להוביל ולשנות. בתוכנית, בוגרי התנועה לוקחים חלק קריטי בפיתוח והובלת סניפים ומדריכים ובכך מעצימים את התנועה. 

שנת השירות היא שנת שירות משותפת של נוער תלם עם נצ"ר עולמי ותכלול חיים משותפים עם צעירים מכל העולם. ביחד המשתתפים ינהלו חיי קבוצה, יפעלו בתוך סניפי נוער תלם וקהילות התנועה הרפורמית, יעברו תוכנית לימודים משמעותית הכוללת יום לימוד שבועי וסמינרי תוכן לאורך השנה ויבחרו מקומות התנדדבות אישיים נוספים על פי תחומי העניין שלהם.

"בדיוק כפי שקיוויתי אני מתפתח כרכז בפן המקצועי, כחבר גרעין בפן החברתי וכאדם עצמאי בפן האישי. אני מאוד מקווה להמשיך בתנופה של הקמת הסניפים וביסוסם, שנמשיך  להתפתח כיחידים וכקבוצה. אני גאה לייצג את התנועה הרפורמית בחולצות הירוקות בכל מקום אליו אנו הולכים!"

 

נאור אלעני – מגרעין צור מספר על שנת השירות

 

 

צוות התנועה

צליל שפיר – מנהל נוער תלם -  ntdirector@reform.org.il

כרמל טל – רכזת חינוך ומנהלת תוכנית שנת השירות- ntchinuch@reform.org.il