נוער תלם

נוער התנועה הרפורמית בישראל
יהדות. חוויה. קהילה.

מפעלים ארציים

במהלך שנת הפעילות מתקבצים מדריכים וחניכים מכל הארץ לפעילות ארצית הכוללת טיולים וסמינרים. הטיולים שלנו מפגישים את בני הנוער עם התכנים של נוער תלם ומאפשרים להם לקיים קהילת נוער עצמאית

במהלך השנה מספר מפעלים ארציים לשכבה הצעירה (כיתות ג'-ט') ולשכבה הבוגרת (י'-יב'): 

  • שבתלם- סופ"ש תלמאי בתחילת השנה לשכבות ג'-ט'

  • טיול חנוכה- טיול לשכבות י'-יב'

  • סמינר אמצע שנה- סמינר לשכבות י'-יב'

  • טיול פסח

  • מחנה חווי"ה

 

נוער תלם - נעים להכיר

נוער תלם היא תנועת הנוער של התנועה הרפורמית בישראל, המחנכת לאורח חיים יהודי המבוסס על המסורת היהודית, התרבות העברית-ישראלית והמחויבות החברתית לבנייתה של חברה צודקת. ברוח חזון הנביאים, פועלת נוער תלם לקידומו של שוויון הזדמנויות בחברה בישראל; לחידוש ערך הקהילה, לצדק חברתי, לקבלת זרמי היהדות הליברליים ולקידומה של יהדות פתוחה ופלורליסטית.

בכדי לתת לערכים ותפיסות אלו ביטוי ממשי, מציעה נוער תלם לחניכיה אורח חיים יהודי מתקדם אלטרנטיבי. גישתנו החינוכית היא ליברלית ובלתי פורמלית ומטרתה לאפשר לנוער להביע את עצמו באופן יצירתי.

מלבד מחנה חווי"ה (חופש ויהדות), המהווה שיא הפעילות השנתית, חניכי וחניכות התנועה נפגשים בפעילויות שבועיות המתקיימות בסניפי נוער תלם, בנוסף להשתתפות  בטיולים, סמינרים וכנסים.

נוער תלם מתקיים כמעגל נוער רפורמי בתוך תנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת שיתוף פעולה תנועת הנוע"ל מעניקה הכשרות וסמינרים לצוות תלם, משלחת לפולין ומפעילה את שנת השירות של התנועה. נוסף במהלך השנה מתקיימים מפגשים בין חניכי התנועות.
שותף מרכזי של נוער תלם הם תנועות הנוער הרפרמיות ברחבי העולם כגון NFTY (תנועת הנוער הרפורמית בצפון אמריקה) וכן תנועת נצ"ר עולמי ( נוער ציוני רפורמי). כחלק מהערך של עמיות יהודית וחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות אנו מקיימים מידי שנה סמינרים ומפגשי נוער בארץ ובעולם.

 
 

מחנה חווי"ה

מחנה חווי"ה הינו מחנה ייחודי בנוף הישראלי לילדים ובני נוער בוגרי כיתות ג' עד יב'. המחנה מציע שילוב של פעילות ערכית וחינוכית מתוך גישה בלתי פורמאלית וכייפית, יחד עם חוגים, סדנאות, ספורט, בריכה, נופש וכל זאת בתנאי פנימייה.

נוער תלם, תנועת הנוער של התנועה הרפורמית - יהדות מתקדמת בישראל, שמה לה למטרה לאפשר לבני הנוער ליהנות ממקורות וממסורת תרבות ישראל, ולהתאימן לרוח התקופה. במחנה יוצרים יחד מדריכים וחניכים קהילת נוער שוויונית, תומכת ונעימה, ובעת ובעונה אחת צעירה ותוססת.

מחנה חווי"ה הינו הזדמנות נפלאה להכיר יהדות חווייתית ופתוחה, מתוך רב שיח ישראלי וציוני.

 

 

 

סניפים

לנוער תלם סניפים בכל רחבי הארץ:

אזור הצפון

רכזת מחוז: כנרת ויסברג

מייל: nthaifa@reform.org.il

חיפה

סניף  אוהל אברהם- דרך צרפת 90

סניף אור חדש
 

זיכרון יעקב

סניף סולם יעקב, דרך בית התותחן זכרון יעקב

אזור המרכז

תל אביב

סניף בית דניאל- בני דן 62

רכז: יובל אילוז

ntcenter@reform.org.il

גדרה

רכזת: נויה קיסלנסקי

ntgedera@reform.org.il
 

חולון

ארלוזורוב 55

ntedu@reform.org.il

מודיעין

סניף "יזמ"ה"- חטיבת גולני 31

רכזת: בר שגב

ntyozma@reform.org.il

 

שוהם

רכזת: עינב שושני

אזור ירושלים

ירושלים

סניף "כל הנשמה"- רחוב אשר 1.
ntjerusalem1@reform.org.il

סניף "הדרור" וולטה עלית 12 
רכז: גל שטרן
ntjerusalem2@reform.org.il

צור הדסה
 

מבשרת ציון

סניף "קמ"ץ"- ענבר 4
רכזת: עדי שיפרין

ntkamatz@reform.org.il

אזור הדרום

באר שבע

סניף "רמות שלום"

רכזת: נגה פנינה חברון פרא

קיבוץ לוטן

 

שנת השירות של נוער תלם

שנת השירות של נוער תלם מציעה מסלול הגשמה לבוגרי התנועה לנהל חיי קבוצה ברוח נוער תלם והתנועה הרפורמית. שנת השירות מהווה שיא לתוכנית פיתוח המנהיגות בתנועה בה החניך מתעצם ורוכש כלים להוביל ולשנות. בתוכנית, בוגרי התנועה לוקחים חלק קריטי בפיתוח והובלת סניפים ומדריכים ובכך מעצימים את התנועה. 

בשנה הבאה תפתח שנת שירות משותפת של נוער תלם עם נצ"ר עולמי ותכלול חיים משותפים עם צעירים מכל העולם. ביחד המשתתפים ינהלו חיי קבוצה, יפעלו בתוך סניפי נוער תלם וקהילות התנועה הרפורמית, יעברו תוכנית לימודים משמעותית הכוללת יום לימוד שבועי וסמינרי תוכן לאורך השנה ויבחרו מקומות התנדדבות אישיים נוספים על פי תחומי העניין שלהם.

"בדיוק כפי שקיוויתי אני מתפתח כרכז בפן המקצועי, כחבר גרעין בפן החברתי וכאדם עצמאי בפן האישי. אני מאוד מקווה להמשיך בתנופה של הקמת הסניפים וביסוסם, שנמשיך  להתפתח כיחידים וכקבוצה. אני גאה לייצג את התנועה הרפורמית בחולצות הירוקות בכל מקום אליו אנו הולכים!"

 

נאור אלעני – מגרעין צור מספר על שנת השירות

 

 

הצטרפו אלינו

צוות התנועה

מיכל אברמוף – מרכזת ארצית נוער תלם -  ntdirector@reform.org.il

כרמל טל – רכזת חינוך ופיתוח סניפים - ntchinuch@reform.org.il