גיור רפורמי
להתגייר בלי לשקר

אייקון מגן דוד - בהיר.png

הגיור דרך התנועה הרפורמית מאפשר רישום כיהודי במשרד הפנים ונעשה בהליך נעים, מעמיק ומכבד שאינו מבקש ממך להסתיר את חייך או אמונותיך. צרו קשר ויחד נצא למסע!

 

גיור רפורמי

התנועה הרפורמית מקבלת בברכה ובזרועות פתוחות את המבקשים להצטרף לעם היהודי ומסייעת להם להשתלב בו, ובחברה הישראלית, באופן מלא. מטרתנו אינה להכתיב למתגיירים ולמתגיירות כיצד עליהם לנהוג לפני הגיור או אחריו, אלא לסייע להם למצוא את דרכם האישית ליישם את יהדותם בחיי היומיום, תוך חיבור למסורת ישראל וחיי העם היהודי. הגיור כולל שלושה מסלולים - כללי, זרע ישראל וקטינים, ומלווה על ידי רבני ורבות התנועה.

על הגיור הרפורמי בהרחבה >>

 

מעמד משפטי

החל משנת 2002 מוכרים הגיורים הרפורמיים במשרד בפנים, וכל המתגיירים דרך התנועה נרשמים כיהודים בסעיפי הדת והלאום במרשם האוכלוסין. רישום זה אינו מוכר ברבנות לצורכי נישואין, אך אינו מונע רישום כידועים בציבור או חתונה אזרחית בחו"ל ובעקבותיה רישום כנשואים. 


במרץ 2021 פסק בג"ץ כי הגיור הרפורמי בישראל תקף גם לצרכי התאזרחות מתוקף חוק השבות!

עוד על המעמד המשפטי של הגיור הרפורמי >>

 

מי יכול להתגייר?

התנועה הרפורמית בישראל מגיירת רק את מי ששייך באופן רשמי למדינת ישראל: אזרחים ישראלים, תושבי קבע בארץ ותושבים זמניים הנמצאים בהליך של קבלת אזרחות.

עוד על מי יכול להתגייר >>


מתגיירים שהתגיירו בקהילות הרפורמיות בתפוצות יכולים לממש את זכותם על פי חוק השבות ולעלות למדינת ישראל.

עוד על גיור רפורמי בתפוצות >>

 

מסלולי הגיור

גיור קטינים

​מיועד לילדים עד גיל בר/בת מצווה שהוריהם ישראלים אך הם אינם יהודים ע״פ ההלכה: ילדים מאומצים, קטינים מ-"זרע ישראל", ילדים שנולדו מהליכי פונדקאות ועוד. הליך זה אינו כולל הכנה לימודית אלא מפגש עם רב העומד על אורח החיים המשפחתי ועל מחויבות ההורים לחנך את הילד או הילדה כיהודים.

עוד על מסלול גיור קטינים >>

זרע ישראל 

מסלול הגיור זרע ישראל מיועד לצאצאים לאב יהודי או לסב / סבתא יהודים. מסלול זה פתוח בפני מתגיירים ומתגיירות דוברי עברית, אשר חיו את רוב חייהם בישראל. הליך ההכנה במסלול זה קצר ומתומצת, כולל קורס הכנה מקוצר ללא חברות בקהילה ונפרש על פני שבועות מספר עד שלושה חודשים.

עוד על מסלול גיור זרע ישראל >>

גיור כללי 

מסלול הגיור הכללי מיועד לאנשים הבאים מרקע לא יהודי ועושים את צעדיהם הראשונים לקראת היהדות. גיור זה כולל מסע משמעותי של ראיונות, קורס גיור, חברות בקהילה רפורמית, ובנוסף, ברוח המסורת היהודית, טבילה, מילה (לגברים), התייצבות בפני בין הדין התנועתי.  התהליך מסתיים עם קבלת תעודה ושינוי הרישום בתעודת הזהות.

עוד על מסלול הגיור הכללי >>

 
 

תהליך הגיור

שינוי הרישום

טבילה ותעודה

מפגש עם בית הדין

לימוד והכנה

פניה והיכרות

פניה והיכרות

באמצעות שיחת טלפון ומילוי טופס ראשוני, נכיר את סיפורכם, את מצבכם וכך נדע כיצד לפעול. ​תיפגשו עם רב או רבה רפורמי שילווה אתכם מתחילת התהליך ועד סופו. יוצאים לדרך.

לימוד והכנה

אחד מתוך שני השלבים החשובים ביותר. ​במסלול הכללי - חברות בקהילה רפורמית - וקורס הכנה לגיור במסלול זרע ישראל - קורס מקוצר ללא חברות בקהילה.

מפגש עם בית הדין

בסוף תהליך ההכנה תפגשו עם בין הדין למפגש אחרון בו תספרו על שעברתם ולמדתם ותישאלו כיצד אתם מתכוונים לקיים חיים יהודיים משמעותיים בהתאם לתפיסתכם ואמונתכם.

טבילה וקבלת התעודה

השלבים האחרונים והמרגשים של התהליך – טקס טבילה והתחדשות וקבלת התעודה המוכרת על ידי משרד הפנים ומעידה כי השלמתם את התהליך.

שינוי הרישום 

מזל טוב! השלב הסופי בהחלט, ממנו יוצאים לדרך חדשה. נגיש ביחד את התעודה והמסמכים למשרד הפנים, שישנה את הרישום ויכיר בכם כיהודים באופן רשמי בישראל.

 

המסע מתחיל כאן

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר עם תשובות לכל השאלות

magen david.png

 ניתן גם לפנות ישירות לרב גרגורי קוטלר (בשעות העבודה)

במייל: gregory@reform.org.il  או בטלפון 054-779-1100

סיפורים אישיים

״עכשיו מתחיל המסע האמיתי לחיים יהודים שוויוניים, שבהם יודעים לכבד את האחר, כי כולנו - גם ילדים מבית יתומים שכוח אל - נבראנו בצלם...״

קראו את הכתבה באתר ynet

״היה לי חשוב לעשות את הצעד האמיתי עבורי - להיות שלם עם מה שאני באמת...״

צפו בראיון המלא ביוטוב