white symbol opacity 15.png

 בית המדרש הישראלי לרבנות

שנת הלימודים תשפ"ב

LOGO-02 Hebrew HUC-white.png
torah reading.jpg

איך זה ללמוד רבנות בקולג'?

facebook live.png

הלכה למעשה

אין רעיון גדול שמתממש בעולם הזה בלא מנהיגות ערכית ואחראית עם שאר רוח, ובלא קהילה שחיה את האמונות והערכים ומקיימת אותם תוך פיתוח אורחות חיים, נרטיבים, טקסים וסמלים.

בבית המדרש הישראלי לרבנות בקולג' אנו לומדים ובוחנות, הלכה למעשה ומתוך עמדת שייכות, את שורשי היניקה של המסורת היהודית והתרבות הישראלית, כדי שנוכל, בתורנו, לעצבם.

אם אתה רואה את עצמך כאקטיביסט, אם את הולכת בראש המחנה היוצר והמחדש בשפה היהודית ובתרבות הישראלית - אנחנו מזמינים אותך לדרך מרתקת שמחברת את העבר של העם היהודי עם העתיד של מדינת ישראל, דרך שבסופה תהיה רב. תהיי רבה!

וְאָהַבְת לְרֵעך כָּמוֹך. בֶּאֱמֶת.

white symbol opacity 15.png

על בית המדרש הישראלי לרבנות
בהיברו יוניון קולג'

אנחנו נמצאים עם אצבע על הדופק של המציאות הישראלית במטרה לאתר את צרכי החברה המשתנים ולהוביל פתרונות לאתגרים המתחדשים כאן ללא הרף. כדי להמשיך ולהשפיע על המרחב הישראלי אנו מחפשות להכשיר מנהיגים ומנהיגות שיחקרו, יעבדו, יצרו ויעצבו לעצמם תפיסת עולם ציונית-יהודית הומניסטית ויפעלו בכל מרחבי העשייה בחברה הישראלית לקידום השלום, הדמוקרטיה והצדק – מרכיבי היסוד של השיח הפלורליסטי-יהודי.


על הדרך להסמכה לרבנות
הלימודים בבית המדרש הישראלי לרבנות נמשכים יומיים בשבוע, במשך ארבע שנים. הלימודים מתקיימים בימי שני ושלישי, ואלו ימי לימודים מלאים. שנת הלימודים מקבילה לשנת הלימודים האקדמית וכוללת שני סמסטרים, חופשת סמסטר וחופשת קיץ מדי שנה. 

אנו לומדים בשלושה אפיקים: 
לימוד בסגנון בית מדרשי – לימוד בחברותות של מקורות יהודיים, מהמקורות היהודיים העתיקים ביותר ועד שירה עברית, וידאו ארטים עכשוויים וספוקן וורד. 


אפיק אקדמי – התנועה הרפורמית שמה דגש מרכזי על דרך החשיבה האקדמית, הביקורתית-מחקרית. 
תחומי הלימוד (בין השאר): תלמוד, מקרא, קבלה, ליטורגיה, ליווי רוחני, מחשבת ישראל, הלכה, מבוא לדתות אחרות, חינוך יהודי, רבנות מעשית, העשרה, השתתפות בתפילה, פעילות קהילתית פנימית. 
רוב הלימודים בנויים כך שסטודנטיות וסטודנטים ברמות ידע שונות לומדים ביחד, מעשירות אלו את אלו ובונים ובונות יחד קהילה לומדת ותומכת.


הכשרה מקצועית מעשית – מבחינתנו רב.ה רפורמי בישראל צריך לרכוש מיומנויות איכותיות שאתן יוכלו לצאת לעולם, ולהיות כל סוג של רב.ה. למשל –ללמד תורה, להוביל תפילות וטקסי מעגל חיים (טקסי לידה, בת או בר מצווה, חתונות, לוויות וכן הלאה), לדעת להיות מלווים רוחניים, לקרוא בתורה, לשאת דרשה ועוד. התוכנית דואגת להכשרה מעשית לכל סטודנט.ית בתפקיד המותאם לצרכים ולרצונות שלהם, ולחיבור עם רב.ה מלווה המספקים תמיכה וליווי במהלך העבודה המעשית. 


ליווי פרטני – בית המדרש הישראלי לרבנות מתגאה בתוכנית הלימודים האישית והמותאמת לכל סטודנט.ית, השמה דגש על טיפוח היכולות המיוחדות לכל סטודנט.ית ובניית הרבנות האישית. 


תנאי הקבלה
הסטודנטיות והסטודנטים שלנו זקוקים ליכולות לימוד גבוהות, ליכולות הנהגה מרגשת, ויכולות יזמות בוערות.  
בשל ההיבט האקדמי של הלימודים בבית המדרש אנחנו מחפשים בוגרי.ות תואר ראשון ושני (את התואר השני ניתן גם להשלים במהלך הלימודים). 


שכר הלימוד והמלגות
אנחנו מאמינות בסטודנטים.ות שלנו ומטפחים אותם. בשל כך שכר הלימוד בקולג' מסובסד לחלוטין, וחוסך לסטודנטיות.ים שלנו מדי שנה 20 אלף שקלים. בנוסף לכך ניתן להגיש מועמדות למלגת קיום הניתנת לשנה שלמה, בכל שנת לימודים.


מלגת הנשיא – לכל סטודנט.ית בקולג' שמורה האפשרות לנסוע להתמחות מעשית בקהילות רפורמיות גדולות בארצות הברית במימון מלא. במהלך שתי הנסיעות, שאורך כל אחת מהן כשבועיים, עובדים הסטודנטים.ות בצמוד לרבנים ולרבות מובילים ועם הצוות המקצועי שלהם.

הרב שאתה - הרבה שאת

לפרטים נוספים ולהרשמה:

%D7%90%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F%20%

יש! קיבלנו את הפרטים נחזור אליך בקרוב

ניתן גם לפנות במייל לרבה אפרת רותם - erotem@huc.edu

 
heJewishAgency.png
color horizontal w slogen.png
LOGO-02 Hebrew HUC.PNG