בר - בת מצווה רפורמית

חגיגה יהודית ללא מחיצות

מזל טוב! בנכם או בתכם מתקרבים לגיל מצוות!כיצד תחגגו את המאורע המרגש? ומה המשמעות שלו עבורכם? 
התנועה הרפורמית מציעה לכם לחגוג טקס יהודי, משפחתי, ללא מחיצות. באתר הזה תוכלו למצוא את כל המידע על הטקס, ההכנה אליו והמשמעויות השונות שלו. אנחנו מזמינים אתכם לפסוע את הצעדים הבאים בשביל ההתבגרות.

טקס בר-בת מצווה
רפורמי

המסורת היהודית מציינת את רגעי המעבר מהילדות לנערות במעמד משפחתי וקהילתי מרגש  - טקס בר / בת מצווה. אנו מזמינים אתכם לחגוג את הטקס הזה בדרך המשלבת מסורת והתחדשות, המחוברת לעולם היהודי ומאפשרת מקום רב לביטוי אישי ולערכים המשפחתיים שלכם. בטקס הרפורמי מתקיים שוויון מלא בין בנים ובנות, אין מחיצות וכל המשפחה יושבת יחד. 
 

קראו עוד על טקס בר או בת מצווה רפורמי >>

בר-בת מצווה בקהילה

אתם מוזמנים להצטרף אל אלפי משפחות החוגגות את בר או בת המצווה הבן או הבת בקהילות התנועה הרפורמית ברחבי הארץ בטקס משמעותי ומרגש לכל המשפחה.
בקהילות התנועה תוכלו למצוא קורסי הכנה, מפגשים פרטניים עם הרב/ רבה, מקום לעריכת הטקס, ולעיתים אף אולמות לחגיגה. בשנים האחרונות הרבות והרבנים שלנו פועלים אף במועצות אזוריות, במושבים וקיבוצים בכל רחבי הארץ.


מוזמנים למצוא את הקהילה הקרובה אליכם >>

בר-בת מצווה רפורמית בכותל

סוף סוף אפשר לעלות לתורה בכותל כשכל המשפחה יחד, ללא מחיצה בין גברים ונשים.

אנחנו מזמינים אתכם לערוך בר מצווה ב"עזרת ישראל", בכותל ליד רחבת דווידסון, באווירה שוויונית, כאשר גם נשים יכולות ליטול חלק משמעותי בטקס ולהיות קרובים אל הכותל עצמו.

קראו עוד על בר בת מצווה בכותל >>

שנת מצווה:
סדנאות וחומרי לימוד

בר/ בת המצווה הוא שיא של תקופה, של  תהליך ההכנה המשקף את התבגרותם של הנער או הנערה.

בתהליך ההכנה אנו לומדים לחבר בין הטקס היהודי לעולם העכשווי, מעצבים ביחד את הטקס, ומבינים ביחד את המשמעות של מצוות, של טקסי מעבר ועוד

קראו עוד על תכניות ההכנה לטקס >>

טקסים בר-בת מצווה נוספים

בשנים האחרונות התפתחו טקסים נוספים לבני ובנות מצווה. חלקם טקסים יצירתיים ושונים במעט מהטקס המסורתי. בנוסף ישנם טקסים המותאמים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, טקסי בת מצווה מאוחרים לנשים וגברים שלא זכו לעלות לתורה בגיל מצוות, וישנם אף טקסים קבוצתיים המתאימים לכיתה או לחבורה. 

סיפורים אישיים

"בתי חוותה חגיגה שווה באמת- יעידו על כך זיכרונות, מטענים וערכים שנטמעו ועוד ייטמעו בה במהלך השנים. אני נוצרת את תחושת המסע שעברנו שתינו בשנה החולפת וחשה שדווקא השנה, הקשר בינינו התעצם בזכות התהליך שחווינו."

קראו עוד סיפורים של מי שבחרו בבר-בת מצווה רפורמית>>

 

המסע מתחיל כאן

רוצים להתלבט או להתייעץ? צרכים עזרה בלמצוא קהילה המתאימה לכם? מלאו את הטופס ויהלי ניב רכזת טקסי החיים שלנו תחזור אליכם בהקדם!

ניתן גם ליצור קשר טלפוני: 02-6203642 שלוחה 0