top of page
vote-reform-no-logos.png
logo new-text-bottom.png

הבחירות לקונגרס הציוני העולמי ה-38
ההזדמנות שלך להשפיע על עתידה של הציונות ומעמדה של התנועה הרפורמית

בימים אלו מתקיימות בארה"ב בחירות לקונגרס הציוני העולמי, המשפיע מאוד על אופיים ופעילותם של המוסדות הלאומיים. סיעה רפורמית חזקה בקונגרס תדאג שקק"ל, ההסדתדרות הציוניות והסוכנות היהודית יחזקו ערכים ליברליים ודמוקרטיים וימשיכו לתמוך בתנועה הרפורמית הישראלית!


זהו קורה רחוק, אך זהו רגע קריטי עבור דמותה של מדינת ישראל והתנועה הרפורמית. אנחנו צרכים את העזרה שלך בשביל להגיע ליהודי ארה"ב הליברליים ולספר להם על ההזדמנות הנדירה והפשוטה שיש להם להשפיע על מה שקורה בארץ.

העתיקו, הדביקו, השפיעו

העבירו את הטקסט למטה בתוספת הקדמה אישית לחברים ומכרים יהודים (וישראלים הגרים) בארה"ב. תנו להם את ההזדמנות להפוך את ישראל לדמוקרטית ופלורליסטית

VOTE REFORM - Your chance to impact what happens in Israel

Once every 5 years, US Jewry votes in the elections for the World Zionist Congress (WZC), which directly influence the future of the Israel and of the Israeli Reform Movement!

The elections will take place between January 21 and March 11, in the United States in simple online process. We need your vote in order to support a liberal and democratic Israel and the Israeli Reform Movement.

 

Why Is It Important?

By voting Reform in the WZC elections you can ensure that Israel continues to be a Jewish and Democratic society based on the values of the Israel Declaration of Independence. The WZC has direct influence on the National Institutions: KKL, WZO and JAFI, and a strong reform slate will make sure they implement policies based on pluralistic Jewish values and support the work of our movement in Israel.

How Do I Vote?

Every US resident who identifies as Jewish and is over 18 can vote. The online voting process takes less than 2 minutes. There is a one-time processing fee of $7.50 ($5 if you are between the ages of 18-25).

  

1.5 minutes, 7.5 dollars, once every 5 years

This is all it takes to help the support pluralism in Israel and help the Reform Movement continue to grow and make a huge impact in Israel!

VOTE REFORM - CLICK HERE

https://azm.org/elections

For more information about the elections and the reform slate - http://bit.ly/Vote-Reform

vote_reform_postcard-page-001.jpg

הבחירות לקונגרס הציוני העולמי  - מה זה ואיך זה קשור אלינו?

בין ה-21 לינואר עד 11 למרץ 2020 יתקיימו בארה"ב בחירות לקונגרס הציוני העולמי, המכונה גם הפרלמנט של העם היהודי. אנחנו, הזרם הרפורמי, מיוצגים בקונגרס על ידי "ארצה"  ו "ארצנו" הארגונים הציוניים הרפורמיים – ולגודל שלהם בקונגרס הבא יש חשיבות עצומה לתנועה הרפורמית הישראלית. איך זה עובד ולמה זה מעניין אותנו? כל מה שרצים לדעת ולא ידעתם את מי לשאול:
 

הרכב הקורנס הציוני משפיע מאוד על הרכב המוסדות הלאומיים, קק"ל, הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית, אשר פועלים בתחומים רבים  ומגוונים בחברה הישראלית. סיעה רפורמית חזקה בקונגרס תבטיח שהערכים היהודים והפלורליסטים החשובים לנו יבואו לידי ביטוי בפעילות המוסדות הלאומיים בישראל. כל תושבי ארה"ב המזדהים כיהודים יכולים להצביע בתהליך אינטרנטי פשוט. 

מה זה הקונגרס הציוני העולמי
 

הקונגרס הציוני מייסודו של הרצל הינו הגוף העליון של ההסתדרות הציונית העולמית והרשות המחוקקת העליונה שלה. הקונגרס נבחר ומתכנס אחת ל 5 שנים, והרכבו משפיע באופן ישיר כלל המוסדות הלאומיים - ההסתדרות הציונית העולמית (הצ"ע), קרן קיימת לישראל (קק"ל), הסוכנות היהודית וקרן היסוד – ועל יחסי הכוחות הפוליטיים בכל ההנהלות שלמוסדות אלה.

הרכב הקונגרס מתחלק בקירוב לשלוש  

 • כשליש מהצירים מייצגים את ארה"ב – על פי בחירות המתקיימות אחת לחמש שנים

 • כשליש מהצירים מייצגים את ישראל - על פי מפתח הבחירות האחרונות לכנסת ישראל

 • כשליש מהצירים מייצגים את שאר העולם – על פי תוצאות בחירות או הסכמים פוליטיים במדינות שבהן לא מתקיימות בחירות – בהסכמה

חשוב לדעת כי הצירים מכל העולם משתייכים ל"בריתות ציוניות" והן מתחברות יחד ליצירת סיעות משותפות. בקדנציה הנוכחית סיעה משותפת של "ארצנו" - נציגי התנועה הרפורמית בארה"ב ובעולם, חברה למפלגות הישראליות: מרצ, הנוער הציוני והמחנה הציוני. הסיעה הזו היא כעת הסיעה הגדולה ביותר בקונגרס הציוני ובתוכה "ארצנו" היא הברית הגדולה ביותר.

 

הנציגים הרפורמיים בקונגרס נאבקים למען 

ההיחלשות של המפלגות הליברליות בבחירות לכנסת משמעה הקטנת הסיעה אליה אנו שייכים, וכוחה הפוליטי. בבחירות האלו שואפת התנועה לאזן את ההיחלשות הזו על ידי עידוד הצבעה של יהודים בתפוצות לתנועת ארצנו.

 • פיתוח והשקעה בתוכניות חינוכיות הפתוחות לכל זרמי היהדות, בישראל ובתפוצות וכן לאזרחים לא יהודים בישראל.

 • שקיפות וניהול תקין במוסדות הלאומיים, ומדדים שקופים ושוויוניים לתקצובי תכנויות ופרויקטים, קידום נשים, קידום צעירים ונוער.

 • חיזוק תנועות הנוער הציוניות.

 • ביטול או דחייה של החלטות/העברות תקציביות שנוגדות את הערכים של התנועה הרפורמית.

 • ביסוס העיקרון של השוויון בין הזרמים ביהדות.

 

הבחירות לקונגרס הציוני

בבחירות הקודמות לקונגרס הציוני שהתקיימו ב-2015, זכתה ארצה ל-39% מהקולות בארה"ב, עם כ-21,000 מצביעים.

בבחירות הקרובות המטרה היא להגיע ל-50,000 קולות, בכדי לאזן את ההיחלשות של הסיעה (הכוללת את מרצ והמחנה הציוני) ואף לחזק את כוחה של התנועה הרפורמית בקונגרס הציוני.

הבחירות יתקיימו מה-21 לינואר עד 11 למרץ 2020, ואופן הבחירה הוא מקוון.

 

מי יכול להצביע?

 

 • מעל גיל 18

 • מזדהה כיהודי/ה

 • מאשר הסכמה לתכנית ירושלים (תכנית הדוגלת במרכזיותה של ישראל בעם היהודי ואושרה על ידי ה-URJ).

 • משלם/ת דמי הצבעה - $7.5

 

למה זה חשוב לנו?

 

 • הצבעה בבחירות לארצה תקדם את הערכים הפלורליסטים והשוויוניים בישראל ובעולם היהודי כולו.

 • הייצוג של התנועה הרפורמית בקונגרס הציוני מאזן (במידת מה) את חוסר הייצוג שלנו בכנסת ישראל.

 • הקונגרס הציוני משפיע גם על קהילות יהודיות ברחבי העולם. שלא כמו בארה"ב, היהדות הרפורמית ברחבי העולם היא מיעוט בתוך מיעוט – ובאמצעות הכוח שלנו במוסדות אנחנו מחזקים אותם ועומדים לימינם במקומות שבהם מנסים להוציא אותם ממעגלי ההשפעה בקהילה היהודית.

 • הצבעה לארצה בבחירות תאפשר לנו להשפיע על המוסדות הלאומיים מבפנים – אג'נדה פלורליסטית ושוויונית ומנהל תקין.

 • השתתפות במשחק הפוליטי היא אחת הדרכים החשובות של יהודי התפוצות להשפיע מבפנים ולא רק לבקר מבחוץ.

vote-reform-just logos.png
logo-new-small.png
העבירו את המסר
עוד על הקונגרס
bottom of page