סיימת צבא? שוקל/ת מה הצעד הבא? בדרך הירושלמית מזמינה אותך לחיות בעיר הכי מעניינת בישראל. התוכנית משלבת חיי קבוצה, למידה, הרחבת אופקים ועשייה חברתית לצד עבודה, התפתחות אישית וחיים עצמאיים. בוא/י אלינו לעשות את הצעד הבא, קצת אחרת...

בדרך הירושלמית

יום חשיפה - 12.1.2018
השאירו פרטים ונחזור אליכם!

לפרטים נוספים

ירושלים

חיים בעיר שיש בה הכל: עבר – הווה – עתיד ופסיפס של תרבויות. בבדרך הירושלמית תכירו את העיר דרך מפגשים עם דמויות ירושלמיות מרכזיות בתחומים שונים, ארגונים חברתיים, חיי תרבות בלתי נגמרים ועשייה חברתית.

 

חיי קבוצה

בואו למצוא שותפים לדרך חדשה בתקופה שאחרי הצבא. חוויה מאתגרת של שילוב בין החיים המשותפים לחיים העצמאיים בליווי קבוצתי רציף. הקבוצה תגור בשכונה בירושלים ותמנה 14 משתתפים ומשתתפות שתהיה להם ההזדמנות ליצור את ביחד שלהם. 

 

לימודים

התכנית משלבת לימודי חברה ורוח שמועברים על ידי מורים מומחים בתחומם. הלימודים מתקיימים בקמפוס היפיפה של ה- Hebrew Union College  ממש במרכז העיר. הלימודים מתמקדים בתחומים סוציולוגיה, כלכלה חברתית וסוגיות בחברה הישראלית דרך המקורות היהודיים.

 

עבודה

בזכות העבודה המשותפת ויחסי האמון שבנינו עם מעסיקים אנחנו מאפשרים נחיתה רכה בעולם התעסוקה ועזרה במקומות שצריך במידת האפשר. תחומי התעסוקה המוצעים בתוכנית הם מלונאות וליווי אנשים בעלי צרכים מיוחדים. בנוסף ישנה אפשרות למצוא עבודה באופן עצמאי כל עוד היא לא פוגעת בזמני התוכנית הקבועים.

 

חיים עצמאיים

סיום הצבא ומעבר לחיים עצמאיים מחוץ לבית ההורים טומן בתוכו אתגריים רבים והזדמנויות מגוונות. התוכנית תהווה קרקע נוחה לחיים הבוגרים – חיים בעיר הגדולה, ניהול משק בית, עבודה במשרה קבועה, חסכון וכו'.

 

תבל בצדק

בא לכם לטוס לחו"ל בסוף התכנית? בדרך הירשולמית מזמינה אתכם לטוס ביחד לנפאל ולהמשיך את ההתנדבות והעשייה ביחד במסגרת ארגון "תבל בצדק". הארגון מפעיל תכניות התנדבות של ישראלים ביחד עם צוות נפאלי. הקבלה וההכנה להתנדבות בנפאל יתקיימו בזמן ההשתתפות ב"בדרך הירשולמית".  עוד על תבל בצדק

 

תהליך הקבלה לתוכנית

השארת פרטים באתר

יום חשיפה

ראיון אישי

ראיון עבודה

וקבלה לעבודה

אישור השתתפות
הדדי ותשלום

צרו קשר

יום חשיפה יתקיים ב - 12.1.2018
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

ניתן לפנות אלינו גם דרך הפייסבוק

רעות סטרומצה

בוגרת מחזור א׳

״זה פשוט לבחור להרכיב לעצמך מעין משפחה קטנה שמלווה אותי לתקופה פה (ובטוח גם שאחרי). לקום בבוקר ביחד, לבשל יחד, לחלוק חוויות מהעבודה יחד, ללמוד יחד ואין סוף חוויות יחד. נכון, לפעמים קשה, העבודה מאוד רגשית, ולפעמים חיי קבוצה הם מעייפים. אבל הכל מתגמד לעומת החוויות שאני צוברת כאן והאנשים שנכנסים ללב..."

אביתר שמוע

בוגר מחזור ד׳

"הגעתי לבדרך הירושלמית כי רציתי לגור בירושלים וגם בגלל שרציתי לחיות בקבוצה. חיי קבוצה מבחינתי זה החברים הקרובים שגרים איתם בשותפות. זה אומר שיש את האנשים לשתות איתם בירה בסוף היום, שיש לכם דיבור משותף ושפה משותפת וגם כמובן שהם כמו משפחה".

יובל רביב
בוגרת מחזור ג׳

הגעתי לתוכנית שעוטפת אותך ונותנת לך כניסה יותר רכה לחיים העצמאיים. יש גם למי לפנות וגם עוזרים לך לחתום על חוזה וגם להבין מה קורה סביבך. אני מרגישה שזו היתה ממש הבחירה הנכונה בשבילי".